Rolety na okna dachowe okazują się potrzebne przede wszystkim podczas bardzo słonecznych dni. Zapewniają komfort użytkowania poddasza, umożliwiając kontrolowanie ilości wpadających do pomieszczeń promieni słonecznych. Rolety stanowią ochronę wnętrza przed wysokim nagrzewaniem, ponadto wyciszają odgłosy dochodzące z zewnątrz i zapewniają wysoką izolację. Rolety na okna dachowe są bardzo istotne nie tylko latem, ale również zimą. Zapewniamy ich profesjonalny montaż – do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu sprawnie rozpoznajemy Państwa potrzeby i oczekiwania.

Zewnętrzne czy wewnętrzne rolety na okna dachowe?

W oknach dachowych można zamontować zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Rolety umieszczane na zewnątrz sprawdzają się o każdej porze roku, ponieważ latem pozwalają na zaciemnienie pomieszczenia, natomiast zimą poprawiają izolacyjność okna. Stanowią także ochronę przed hałasem i wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo domowników. Zewnętrzne rolety na okna dachowe mogą być stosowane przez cały rok. Na rynku dostępne są rolety obrotowe, sterowane elektrycznie oraz solarne.

Wewnętrzne rolety na okna dachowe pozwalają na swobodne kontrolowanie ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Na rynku dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można je dobierać do pozostałych elementów dekoracyjnych znajdujących się wewnątrz domu. Rolety wewnętrzne na okna dachowe mogą być zaciemniające, dekoracyjne, rzymskie, a także plisowane. Wszystkie zapobiegają wpadaniu do pomieszczenia promieni słonecznych.