Jak działają drzwi przesuwne z technologią smart-slide?

Jak działają drzwi przesuwne z technologią smart-slide?

Przesuwne drzwi i okna tarasowe Smart Slide charakteryzują się nowoczesną konstrukcją, niezwykłą szczelnością i łatwością w obsłudze. Dzięki tym oraz wielu innym zaletom stale zyskują na popularności i zdobyły renomę wśród klientów. Wyjaśniamy na jakiej zasadzie działają.

Produkcja Smart Slide

Nowoczesność nie zawsze musi oznaczać skomplikowany i żmudny proces produkcyjny. Ułatwieniem skracającym czas i minimalizującym nakłady produkcji okien i drzwi Smart Slide jest obwodowa konstrukcja profilu. Wykorzystuje się mniejszą ilość profili niż przy produkcji innych systemów przesuwnych, a ponadto drzwi Smart Slide nie wymagają montażu progu – jedyne co trzeba zrobić w tej kwestii, to zgrzać ościeżnicę.

Kolejną zaletą jest szybki montaż na linii produkcyjnej, umożliwiony przez opracowane przez technologów wzory i szablony elementów skrzydłowych i ramowych. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko szybkość i sprawność produkcji, ale też doskonałą jakość konstrukcji i eliminację błędów. Jeśli chodzi o prosty i sprawny montaż, to drzwi Smart Slide są równie łatwe do zamontowania już w wybrane miejsce w domu.

Prostota wykonania = łatwość w obsłudze

Drzwi tarasowe typu Smart Slide swobodnie się przesuwają, co zapewnia łatwość i komfort obsługi. Posiadają mechanizm blokujący, który ułatwia delikatne zamykanie skrzydła w ramie. Jest to bardzo ciche, eleganckie i dyskretne rozwiązanie. Są także wodoszczelne i odporne na napór wiatru, co zawdzięczamy odpowiednio dobranym uszczelkom obwodowym skrzydła. Na wysoką szczelność wpływają również punkty ryglowane w obszarze słupka.

No dobrze, ale jak konkretnie działają drzwi przesuwne z technologią Smart Slide?

Nic prostszego: w celu otwarcia drzwi wystarczy przekręcić klamkę do góry, a skrzydło minimalnie odsunie się od ramy, dzięki czemu praktycznie bez użycia siły przesuniesz je w stronę drugiego ze skrzydeł (najczęściej nieruchomego).

Aby je zamknąć, trzeba przesunąć drzwi z powrotem i przekręcić klamkę w dół – wtedy specjalny mechanizm dociśnie skrzydło i uszczelki na całym jego obwodzie do ramy.