PRZYKŁADOWE KOLORY DREWNA

PINE

LIGHT OAK

OLD PINE

WALNUT

TEAK

DARK OAK

BILINGA

DOUKA

RICH MACHAGONI

GRAPHITE

NUTTREE

CONCRETE GREY

DREWNO DĘBOWE

DĄB ISOPUR GIO

DĄB OLEJOWANY

PRZYKŁADOWE KOLORY OKŁADZINY ALUMINIOWEJ

1-01

1-02

1-05

1-07

1-11

2-18

2-21

3-08

RAL 1013 MAT

RAL 3002 MAT

RAL 5013 MAT

RAL 5015 MAT

RAL 7042 MAT

RAL 8003 MAT

RAL 8011 MAT

RAL 9005 MAT

Technologia produkcji okien INNOVIEW umożliwia przygotowanie drewna w różnych kolorach. Dostępna jest pełna paleta RAL w wykończeniu mat i satyna. Okładzina aluminiowa jest odporna na czynniki zewnętrzne, jest trwała, łatwa w utrzymaniu i bardzo estetyczna. Chroni drewniany rdzeń okna przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi co przyczynia się do zwiększonej trwałości okien i eliminuje całkowicie konieczność konserwacji stolarki.

Połączenie ze specjalnie zaprojektowanymi strukturami kryjącymi (w tym warstwy drewnopodobne) pozwala na pełną kreatywność w projektowaniu okna. Nowoczesne kolory i wybarwienia zapewniają wybór charakteru pomieszczenia od klasycznego do nowoczesnego.

Przykładowe kolory drewna: PINE, WALNUT, BILINGA, GRAPHITE, LIGHT OAK, TEAK, DOUK,A NUTTREE, DĄB, ISOPUR, GIO OLD PINE, DARK OAK, RICH MACHAGONI, CONCRETE GREY, DĄB ISOPUR GIO, DĄB OLEJOWANY.

Jak wybrać kolor okien?

Okna powinny pasować zarówno do wnętrz, jak i do elewacji budynku. Aby wybrana stolarka okienna dobrze prezentowała się na elewacji budynku, powinna pasować kolorystycznie do stolarki drzwiowej, bramy garażowej i rolet. Niektórzy dobierają ją kolorystycznie pod pokrycie dachowe.

We wnętrzu najlepiej, by okna współgrały kolorystycznie z podłogą, drzwiami wewnętrznymi i listwami przypodłogowymi. Najbardziej uniwersalna jest biel i pasuje do większości aranżacji.

Imitacje drewna dodają wnętrzu przytulności, ale zestawiając je z innymi drewnianymi elementami, trzeba zachować ostrożność i nie mieszać zbyt wielu drewnianych faktur.

Właściwie dobrane parapety i rolety mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd okien.