MARKIZY DO OKIEN PIONOWYCH

OCHRONA PRZED NAGRZEWANIEM

Markizy montowane na oknach fasadowych w znacznym stopniu podnoszą komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz chroniąc w ten sposób przed nagrzewaniem wnętrza.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Markiza ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, nie musimy płacić wysokich rachunków za energie elektryczną. Co więcej rozwinięta markiza w ciągu chłodnych nocy chroni wnętrze przed stratami ciepła poprawiając współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16%. W ten sposób obniżamy rachunki za ogrzewanie.

POPRAWA ERGONOMII

Z zaciągniętą markizą rozkład natężenia światła w pomieszczeniu jest równomierny i zdecydowanie bardziej przyjazny dla ludzkich oczu. Nie występują szkodliwe refleksy podczas pracy przy komputerze czy oglądania telewizji, dlatego markizy bardzo przydatne są w pomieszczeniach, w których pracujemy lub wypoczywamy.

MARKIZOLETA

ma specjalnie odchylaną belkę, która tworzy mały daszek nad częścią okna. Dzięki materiałowi o gęstym splocie chroni wnętrze przed nagrzaniem. Umożliwia również łatwy dostęp do parapetu i zapewnia widok na zewnątrz.

WIDOK NA ZEWNĄTRZ

Markizy skutecznie zacieniają wnętrze, przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności na zewnątrz. Nie ma potrzeby włączania oświetlenia, jak to może być w przypadku zaciągnięcia rolet aluminiowych wewnętrznych czy zewnętrznych. Markiza ma prześwit, który nie zasłania widoku na zewnątrz, a z drugiej strony zapewnia nam prywatność chroniąc przed wzrokiem sąsiadów.