Okna aluminiowe zyskują coraz większą popularność w budownictwie mieszkaniowym. Ze względu na plastyczność aluminium wybór tego rodzaju stolarki jest dobrym rozwiązaniem w przypadku okien o niestandardowym kształcie. Okna aluminiowe wykonywane są na indywidualne zamówienie, dlatego można je perfekcyjnie dopasować do specyfiki otworu okiennego. Nowoczesne technologie uszczelniania otworów okiennych umożliwiają również zapewnienie dobrej izolacyjności termicznej okien aluminiowych. Stolarkę aluminiową łatwo również utrzymać w czystości.

Dlaczego warto zainwestować w okna aluminiowe?

Okna aluminiowe posiadają wiele zalet, które zachęcają do ich zakupu. Przede wszystkim są stworzone z materiału o dużej plastyczności, który umożliwia tworzenie przeszkleń o dowolnym kształcie. Aluminium cechuje się także wysoką odpornością na niekorzystne i szybko się zmieniające warunki atmosferyczne oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania i wgniecenia. Korzystając z usług naszej firmy w Katowicach i Wrocławiu, macie Państwo również możliwość pełnej indywidualizacji okien aluminiowych – materiał można pokryć dowolnym kolorem z palety RAL lub okleiną np. imitującą drewno.

Montaż stolarki aluminiowej w Katowicach i Wrocławiu

Nasza firma zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale również montażem różnego typu przeszkleń, w tym np. okien drewnianych oraz PCV. Prawidłowo wykonany montaż stolarki aluminiowej pozwala na zapewnienie odpowiedniego poziomu szczelności, a co za tym idzie – energooszczędności. Z pomocą odpowiednich narzędzi i doświadczonej ekipy jesteśmy w stanie sprawnie i fachowo wykonać przeszklenia w nawet najbardziej nietypowych rozmiarach. Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego!

Okna aluminiowe a ekologia

O ekologii w kontekście okien mówi się przede wszystkim w nawiązaniu do ich energooszczędności. Prawidłowo wykonane i zamontowane przeszklenia minimalizują starty ciepła, a tym samym zmniejszają ilość wykorzystywanej do ogrzania budynku energii. Niesie to korzyści zarówno właścicielowi posiadłości, jak i środowisku naturalnemu. Okna aluminiowe można nazwać ekologicznymi również ze względu na specyfikę materiału, z jakiego są wytwarzane. Aluminium jest surowcem niezwykle trwałym, odpornym na uszkodzenia – wykonane z niego okna służą właścicielom przez wiele długich lat. Kiedy jednak zostaną już wyeksploatowane, mogą dostać drugie życie w procesie recyklingu – aluminium jest materiałem, który doskonale nadaje się do powtórnej przeróbki.

Uniwersalne zastosowanie stolarki aluminiowej

Stolarka aluminiowa ma uniwersalne zastosowanie ze względu na dobrą podatność aluminium na obróbkę. Okna aluminiowe podkreślają nowoczesny charakter budynków komercyjnych i domów prywatnych. Stanowią połączenie lekkości z trwałością. Okienne profile aluminiowe stanowią solidną podporę dla przeszkleń, w tym również dla ciężkich powierzchni szklanych o dużych gabarytach. Współczesna stolarka aluminiowa jest trwała, funkcjonalna i estetyczna. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Katowicach i Wrocławiu – chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości dotyczące zastosowania stolarki aluminiowej.