Okna dachowe pozwalają na odpowiednie doświetlenie poddasza. Proponowane przez nas rozwiązania cechuje energooszczędność, dzięki której nie musicie się Państwo martwić o duże straty ciepła, a tym samym wysokie rachunki. Oferujemy okna dachowe wykonane z różnego typu materiałów, które możecie Państwo dowolnie dobrać według swoich indywidualnych preferencji i specyfiki budynku. Posiadamy szeroki wybór modeli w różnych kształtach wyposażonych w zróżnicowane systemy otwierania. W ofercie naszej firmy w Katowicach znajdziecie Państwo także akcesoria okienne ułatwiające ich obsługę lub podkreślające ich walory estetyczne.

Typy okien dachowych

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór różnego typu okien dachowych dostosowanych do specyfiki pomieszczenia, stopnia nachylenia dachu czy preferencji użytkownika. Podstawowym rodzajem przeszkleń są w tym przypadku okna dachowe obrotowe lub uchylno-obrotowe. Działanie okien obrotowych opiera się na zawiasach umieszczonych w połowie długości skrzydła. Dzięki temu można obrócić je o 180°. Okna uchylno-obrotowe oprócz obrotu skrzydła umożliwiają także jego uchylenie do zewnątrz. W naszej ofercie znajdziecie Państwo okna PCV, drewniane i aluminiowe.

Okna dachowe balkonowe

Okna dachowe balkonowe są skonstruowane z dwóch skrzydeł. Skrzydło dolne uchyla się do przodu, wysuwając jednocześnie zintegrowane z nim barierki boczne zapewniające bezpieczeństwo rozwiązania. Skrzydło górne otwiera się na zewnątrz, pełniąc funkcję daszka. Montaż tego rodzaju okien nie jest zalecany w przypadku ścianek kolankowych.

Okna dachowe balkonowe

Okna dachowe kolankowe umożliwiają zwiększenie powierzchni przeszklenia poprzez przedłużenie okna dachowego. Takie rozwiązanie znacząco poprawia oświetlenie wnętrza i otwiera je na otoczenie. Okna kolankowe mogą być wyposażone w systemy otwierania uchylnego lub rozwiernego. Na życzenie klienta montujemy też okna nieotwierane. Okna kolankowe mogą być łączone z oknami dachowymi o dowolnej konstrukcji.

Okna dachowe wyłazowe

Okna dachowe wyłazowe umożliwiają nie tylko doświetlenie i wietrzenie wnętrza, ale także bezpieczne wyjście na dach np. w celu wykonania niezbędnych napraw. Okna tego rodzaju otwierają się na lewą lub prawą stronę.

Energooszczędne okna dachowe

Wiemy, jak ważne są w dzisiejszych czasach energooszczędne rozwiązania, które pozwalają nie tylko zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, ale również ograniczyć jego negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. energooszczędne pakiety szybowe, które minimalizują straty ciepła. Montaż okien dachowych odbywa się wyłącznie z zastosowaniem najwyższej jakości pianek poliuretanowych i kołnierza uszczelniającego, które dodatkowo podwyższają parametry izolacyjne okna.

Akcesoria do okien dachowych

Aby ułatwić Państwu korzystanie z proponowanych przez nas rozwiązań, oferujemy również różnorodne akcesoria do okien dachowych. Wśród nich znajdują się m.in. drążki teleskopowe, zamki okienne, ograniczniki otwarcia czy klamki z blokadą, które są szczególnie chętnie montowane w domach z małymi dziećmi. Naszym klientom proponujemy także różnego typu systemy sterowania elektrycznego, które znacznie ułatwiają obsługę okien dachowych.