TRWAŁA OKŁADZINA ALUMINIOWA

Okładzina aluminiowa posiada bardzo wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Wykonana jest z najwyższej jakości surowca co sprawia, że jest trwała, łatwa w utrzymaniu i bardzo estetyczna.

Chroni drewniany rdzeń okna przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi co przyczynia się do zdecydowanie zwiększonej trwałości okien i eliminuje całkowicie konieczność konserwacji stolarki.

Dodatkowym atutem jest zwiększenie wytrzymałości i sztywności całej konstrukcji.

Warianty profili aluminiowych

Główną cechą i wyróżnikiem okien INNOVIEW jest kształt zewnętrznej okładziny aluminowej – dostępna w trzech wariantach: SOFT, MODERN i PURE. Ponad 250 kolorów z palety RAL i wiele kolorów specjalnych zapewnia swobodny dobór kolorystyki do indywidualnego charakteru budynku.

Jak dobrać kolor okładziny okiennej do stylu domu?

Okładziny okienne aluminiowe, które Państwu oferujemy występują w naszym asortymencie w atrakcyjnej gamie kolorystycznej. Kolor okładziny okiennej ma duży wpływ na estetykę całego budynku, dlatego ważne jest, aby barwa ta harmonizowała ze stylem domu i kolorystyką pozostałych elementów wykończeniowych, takich jak drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, parapety, podłogi. Okładzina okienna w wariancie SOFT, która prezentuje klasyczny kształt skrzydła jest bezpieczną propozycją dla właścicieli domów tradycyjnych. Utrwalony w tradycji kształt ramy okiennej z osadzoną głębiej szybą będzie dobrze prezentował się z okładziną okienną w kolorze neutralnej bieli lub naturalnego drewna. Jednak wybór stonowanych szarości lub grafitów nada okładzinie okiennej SOFT uniwersalnego charakteru, który będzie współgrał także z nowocześniejszą architekturą. Okładzina okienna w stylu MODERN otwiera duże możliwości w zakresie eksperymentowania z kolorami i poszukiwania unikalnego stylu. Granice swobody aranżacyjnej wyznaczają tu jednak również pozostałe elementy wykończenia domu. Wyraźny minimalizm formy PURE doskonale zaprezentuje się w kolorach bieli, czerni i szarości, lecz okładziny okienne PURE zastosowane w budynkach komercyjnych w żywych, kontrastujących z kolorystyką prostej bryły budynku barwach wywołają spektakularny efekt i przykują uwagę swoją oryginalnością. Każdy z wariantów okładzin okiennych, dostępnych w naszej ofercie, prezentuje odmienną stylistykę, która otwiera inny zakres możliwości w zakresie doboru kolorów. Istnieje również możliwość zamówienia u nas okien aluminiowych na wymiar, które podkreślą minimalistyczny charakter obiektu. Bogata różnorodność okładzin okiennych dostępnych w naszej firmie w Katowicach zaspokoi najbardziej wymagające gusta naszych klientów.

SOFT

Klasyczny kształt zewnętrznego profilu skrzydła. Wzór spotykany w wielu rozwiązaniach. Miękka i delikatna linia profilu idealnie wpisuje się zarówno w klasyczną jak i bardziej nowoczesną architekturę. Pod względem konstrukcyjnym profil SOFT dostępny jest w największej liczbie wariantów, spośród wszystkich oferowanych systemów. Cechuje go wysoka funkcjonalność i estetyka, a jego parametry użytkowe pozwalają na wszechstronne i uniwersalne zastosowanie.

MODERN

Nowoczesny profil skrzydła, który zlicowany jest z profilem ramy okiennej tworząc wizualnie jedną płaszczyznę z mocno zaznaczonym pośrodku rantem. Specjalny kształt skrzydła aluminiowego, który powoduje wysunięcie szyby o 15 mm do przodu w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych, co umożliwia zastosowanie szerszego pakietu szybowego przy mniejszym przekroju drewna. Profil MODERN to dostosowanie do nowoczesnych projektów architektonicznych oraz otwarcie się na nowy design w stolarce otworowej.

PURE

Forma w czystej postaci. Płaska powierzchnia aluminium tworzy prosty i bardzo nowoczesny kształt. PURE charakteryzuje się niewidocznym z zewnątrz profilem skrzydła aluminiowego, czego efektem wizualnym jest jedna rama, jak w przypadku stałego szklenia. Skrzydło ukryte za ramą wygląda na nieotwierane, a w rzeczywistości jest w pełni użytkowe. Rozwiązanie nadające budynkowi nowoczesny, minimalistyczny wygląd.