Z czego wynika popularność przesuwnych drzwi tarasowych?

Z czego wynika popularność przesuwnych drzwi tarasowych?

Your Content Goes HerePrzesuwne drzwi tarasowe z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. I choć ich montaż wymaga określonych warunków, coraz więcej osób zastępuje nimi tradycyjne drzwi tarasowe. Przesuwne drzwi tarasowe cieszą się największym zainteresowaniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych, niemniej często wybierają je także osoby mieszkające w blokach. Popularność takiego rozwiązania wiąże się z estetyką tego rodzaju drzwi oraz szeregiem praktycznych korzyści, jakie daje taka inwestycja. Nie można również zapominać o trendach aranżacyjnych, które przemawiają za montażem właśnie tego rodzaju drzwi. Jeśli wciąż zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać przesuwne drzwi tarasowe, w dalszej części tego artykułu postaramy się przekonać Cię do takiego rozwiązania.

Dlaczego warto postawić na przesuwne drzwi tarasowe?

Za wyborem przesuwnych drzwi tarasowych przemawia przede wszystkim ich funkcjonalność. Głównym powodem, dla którego tak wielu inwestorów stawia na takie rozwiązanie, jest to, że drzwi nie zajmują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu i zamykaniu skrzydeł. W przypadku tradycyjnych drzwi tarasowych zawsze trzeba liczyć się z tym, by przy aranżacji wnętrza lub urządzaniu tarasu, pozostawić wolną przestrzeń na otwarcie drzwi. Zbyt mało wolnego miejsca z kolei uniemożliwia swobodne przejście, a nadto naraża drzwi na uszkodzenia. Jeśli chcesz zatem uniknąć tego problemu, powinieneś postawić na drzwi przesuwne, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Skrzydła takich drzwi przesuwają się na specjalnych prowadnicach, a po otwarciu nakładają na siebie lub na wolną przestrzeń na ścianie.

Ponadto warto też zwrócić uwagę na łatwość ich obsługi. Mianowicie bez problemu można je zablokować, nie obawiając się o zatrzaśnięcie czy konieczność przytrzymywania skrzydeł podczas wychodzenia na zewnątrz. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość wyrównania progów pomiędzy pomieszczeniem a tarasem, co sprawia, że przemieszczanie się staje się łatwiejsze szczególnie dla dzieci, osób starszych czy tych mających problemy z poruszaniem. Co więcej, przesunięcie takiego skrzydła wbrew pozorom nie wymaga wielkiego wysiłku. Jeśli jesteś fanem nowoczesnych technologii albo też zależy Ci na jeszcze większym komforcie, możesz zdecydować się na system obsługiwany za pomocą pilota.

Poza funkcjami praktycznymi o popularności przesuwnych drzwi tarasowych decyduje również ich estetyka. Ten rodzaj drzwi jest domeną nowoczesnych aranżacji, które skupiają się na optycznym powiększaniu przestrzeni. Montaż wielkopowierzchniowych przeszkleń sprawia, że pomieszczenie wydaje się przestronniejsze i większe. Ponadto do wnętrza wpada też więcej światła dziennego. Sam sposób otwierania drzwi nie tylko nie ogranicza przestrzeni, ale jest w pewnym sensie przedłużeniem wnętrza. Mianowicie otwarte drzwi bardzo często zacierają granice między pokojem a tarasem. Musisz jednak przy tym pamiętać, że montaż przesuwnych drzwi tarasowych nie jest możliwy w każdym przypadku ze względu na to, że w niektórych budynkach, zwłaszcza tych starszych, może brakować miejsca na taki sposób otwierania.