Zalety drzwi typu „smart slide”

Zalety drzwi typu „smart slide”

Rodzaj zastosowanej w budynku stolarki budowlanej ma duże znaczenie dla ochrony przed stratami energii. Drzwi i okna o odpowiednio niskim współczynniku przewodzenia ciepła pozwalają na spore oszczędności na kosztach ogrzewania. Równie istotny jest wygląd montowanych przeszkleń oraz komfort ich obsługi. Rozwiązaniem gwarantującym znakomite parametry pod każdym względem są drzwi i okna z system Smart Slide. Przekonajmy się, na czym polega jego działanie i sprawdźmy, dlaczego będzie on dobrym wyborem do domu jednorodzinnego albo apartamentu.

Czym jest system Smart Slide?

Duże przeszklenia są dziś modne, ponieważ gwarantują rozległy widok, a jednocześnie znakomicie doświetlają wnętrze budynku. Korzystanie z możliwie dużych tafli szkła cechuje większość nowoczesnych projektów, a rozwiązania tego rodzaju są stosowane najczęściej w pokojach dziennych z wyjściem na taras, ale często także w sypialniach. System Smart Slide to technologia, która pozwala na łatwą obsługę drzwi tarasowych, ponieważ skrzydło jest osadzone na specjalnych wózkach, na których przesuwa się po profilu umieszczonym w ramie. Dzięki temu można je przesuwać bez żadnego oporu. Ważny jest także skuteczny mechanizm blokujący, który unieruchamia drzwi i sprawia, że ich połączenie z ramą staje się w pełni uszczelnione.

Dlaczego warto korzystać z systemu Smart Slide?

Drzwi Smart Slide zapewniają nie tylko prostą obsługę, ale także łatwy dobór skrzydeł, które mogą mieć różne wymiary, w zależności od koloru ramy część ruchoma może mieć 400 na 240 cm przy profilach białych i 380 na 230 cm przy profilu kolorowym. Drzwi mogą być wykonane w wersji z jednym skrzydłem, umieszczonym z dowolnej strony, a także dwuskrzydłowe, z dwoma elementami nieruchomymi umieszczonymi na ich zewnętrznych stronach. System Smart Slide wyróżnia się niewielką szerokością elementów konstrukcyjnych, co sprawia, że ilość przedostającego się do wnętrza światła jest większa. Przeszklenia tego rodzaju sprawdzą się też we wszelkiego rodzaju budynkach komercyjnych np. w biurowcach czy siedzibach firm.