3 zalety stolarki aluminiowej

3 zalety stolarki aluminiowej

Stolarka aluminiowa z roku na rok zyskuje na popularności. Dziś nie jest już wyłącznie idealnym wyborem dla budynków komercyjnych, ale także i mieszkalnych. Aluminiowe konstrukcje drzwiowe i okienne zachwycają minimalistyczną estetyką oraz bogactwem wykończeń. Co istotne, okazują się przy tym bardzo funkcjonalne. Chcesz wiedzieć, jakie są ich największe zalety? Przeczytasz o nich poniżej.

Trwałość i niskie wymagania konserwacyjne

Stolarka aluminiowa znana jest ze swojej trwałości i niskich wymagań konserwacyjnych. Wyróżnia ją m.in. wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Oferowane przez nas w Katowicach okna aluminiowe świetnie znoszą działanie wilgoci, zmiennych temperatur, a także promieniowania UV. Konstrukcje z aluminium nie pęcznieją ani nie blakną. Nie wymagają przy tym szczególnej konserwacji, co w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Dowolna możliwość kształtowania zabudowy

Dużym atutem aluminium jest plastyczność. Taka cecha materiału sprawia, że stolarka aluminiowa może przybierać dowolne kształty. Dzięki temu doskonale sprawdza się przy tworzeniu nietypowych konstrukcji drzwiowych i okiennych. Ze względu na wyjątkową wytrzymałość z kolei świetnie nadaje się do dużych przeszkleń. Aluminium jest lekkie, ale jednocześnie mocne, stabilne i bezpieczne.

Ekologia i energooszczędność

Wbrew mitom nowoczesną stolarkę aluminiową cechują też dobre właściwości izolacyjne. Aluminiowe konstrukcje są szczelne, dzięki czemu ograniczają utratę energii i gwarantują komfort termiczny domownikom. Co ważne, są przy tym także przyjazne dla środowiska. Aluminium jest materiałem, który nadaje się do recyklingu. Dzięki temu wyeksploatowane elementy stolarki aluminiowej nie stanowią problemu w utylizacji, ale są wykorzystywane ponownie.